Klasa II realizuje w tym roku aż 4 dodatkowe projekty i programy. Jednym z nich jest program "Od grosika do złotówki". Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania różnych ryzyk.
W działania zaangażowani są rodzice, którzy aktywnie włączają się na każdym etapie projektu w pracę swoich dzieci oraz
pełnią rolę konsultantów dokonując analizy w jakiej dziedzinie ich dziecko oszczędza najlepiej.
Projekt powstał 16 lat temu i każdego roku cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i rodziców.
"Od grosika do złotówki"
Zawody matematyczne.
21 grudnia 2022 roku odbyły się III Powiatowe Zawody Matematyczne. Uczeń klasy 8a - Jan Ciszyński zajął pierwsze miejsce. Gratulujemy!
W świątecznym klimacie klasy 8 a i 5.
W świątecznym klimacie klasy 8 A i 5 wybrały się na wycieczkę do kina i na kręgielnię.
Starszych zafascynował najnowszy amerykański film Jamesa Camerona Avatar : Istota wody, a młodsi przeżyli przygody Belli i Sebastiana. Było też coś dla ciała - wysiłek na kręgielni. Zacięta rywalizacja i dużo śmiechu!
Finalistka Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Dorota Mróz z klasy 8A została finalistką Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym”.
Organizatorem konkursu było Województwo Małopolskie - Departament Edukacji.
Patronat Honorowy nad konkursem objęła Pani Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. H. Kołłątaja pełniła funkcję Koordynatora wydarzenia. Pierwszy etap konkursu odbył się w szkołach na początku października i wyłonił 174 uczniów. Eliminacje w gminach pozwoliły dokonać wyboru 111 uczniów, zaś współzawodnictwo na szczeblu powiatowym sprawiło, że do udziału w etapie wojewódzkim zakwalifikowało się 58 uczestników z całej Małopolski.
W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2022 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie odbył się finał Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym". 16 grudnia 2022r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się Gala Finałowa Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego na którą zaproszeni zostali wszyscy jego finaliści i laureaci.Dorota odebrała dyplom i nagrodę z rąk przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego - p. Marty Malec-Lech oraz p. Piotra Piechy - aktora Teatru Ludowego w Krakowie.
Wielka Liga Czytelników.
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie czytelniczym Wielka Liga Czytelników
Są przewidziane trzy kategorie wiekowe: klasy 1-3, 4-6 i 7-8
Pierwszy etap to zdobycie pięciu sprawności czytelniczych: rozwiązanie z rodziną pięciu testów z wybranych książek z listy ustalonej przez koordynatora szkoły. Więcej informacji dostępne na stronie konkursu i u koordynatora szkoły - p. Urszuli Trybuś.
Konkurs recytatorski.
Dorota Mróz w etapie wojewódzkim konkursu recytatorskiego!
10 listopada troje uczniów naszej szkoły pięknie zaprezentowało się w etapie powiatowym konkursu recytatorskiego "Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym": Dorota Mróz z klasy VIIIa, Marlena Spytkowska i Kacper Wojtaczka z klasy VI. Dorota Mróz znalazła się w gronie trojga finalistów, którzy będą występować w Krakowie. Gratulujemy!
Akademia z okazji 11 Listopada.
W dniu 9 XI odbyła się uroczysta akademia w 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie wysłuchali historii o trudnej drodze po latach niewoli, rozbiorów, obcego panowania do wymarzonej wolności. Wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne i legionowe, a uroczystość zakończyła się odśpiewaniem Roty.
4
Ciekawa chemia.
Empiriusz to mobilne laboratorium chemiczne, które jest w naszej szkole. Jest ono stworzone z wykorzystaniem innowacyjnej technologii rozszerzonej rzeczywistości (VR). Wyposażone w profesjonalny zestaw gogli VR i kontrolery. Umożliwia przeprowadzanie doświadczeń chemicznych zalecanych do realizacji w podstawie programowej. Uczniowie bardzo chętnie używają nowych technologii, dlatego z dużą radością i zaangażowaniem przeprowadzają wirtualne doświadczenia chemiczne używając gogli oraz kontrolerów. Nauczyciel natomiast ma do dyspozycji laboratorium chemiczne zawsze w pełni wyposażone w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt oraz bezpieczne dla uczniów. Wirtualne laboratorium Empiriusz tworzy nowoczesne technologicznie rozwiązanie dla całej klasy. Przy pomocy Empiriusza uczniowie zdobywają wiedzę nie tylko teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną.
DUKATY DECJUSZA
Edukacja, zabawa i nocleg w Willi Decjusza w Krakowie
Klasa 3 brała udział w programie edukacyjnym adresowanym do uczniów szkół podstawowych.,popularyzujący wiedzę o ekonomii w perspektywie historycznej i współczesnej ,obejmujący historię i rolę pieniądza, politykę monetarną i numizmatykę. Tematami zajęć były wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza, jego wartością i rolą. Uczniowie brali udział także w warsztatach numizmatycznych i w pokazach rycerskich.Zwiedzilismy również piękny Park Decjusza oraz Galerie Rzeźby Bronisława Chromego .W drodze powrotnej zwiedziliśmy również Kopiec Kościuszki. Wycieczka była wspaniałe przygotowana przez organizatorów .Było mnóstwo wrażeń.Chcemy jeszcze kiedyś tam wrócić. A oto nasza fotorelacja z wycieczki.
3
Dzień Chłopaka - klasa 8a.
Z okazji Dnia Chłopaka klasa 8 A wybrała się pociągiem na wycieczkę do Krakowa. Było ciekawie i zabawnie, popatrzcie na zdjęcia z Muzeum Iluzji.
W ramach akcji organizowanej przez Kuratorium w Krakowie wzięliśmy udział w Godzinie z Ołtarzem Wita Stwosza i odwiedziliśmy Kościół Mariacki.
,,Czego podejmujemy się z miłości do Ojczyzny, miłością jest, nie szaleństwem, męstwem, nie zuchwałością”.
Uczniowie naszej szkoły spotkali się, by uczcić pamięć żołnierzy placówki Armii Krajowej w Regulicach i Grupy Przerzutowej działającej na terenie gminy Alwernia. 27 września obchodzimy Dzień Polskiego Państwa Podziemnego, święto żołnierzy Armii Krajowej. Jest to data upamiętniająca zawiązanie pierwszej ogólnopolskiej organizacji konspiracyjnej, podporządkowanej Rządowi RP – Służby Zwycięstwu Polski.Organizacja ta szybko uległa przekształceniu w Związek Walki Zbrojnej, a 14 lutego 1942 r. oficjalnie zaczęła funkcjonować nazwa Armia Krajowa. Montaż słowno - muzyczny przybliżył historię placówki ZWZ-AK w Regulicach pod dowództwem komendanta Alojzego Jaśko. Przedstawiona była ta akademia także społeczności lokalnej podczas uroczystości w ramach projektu Alwernia w hołdzie Swoim Bohaterom. Dekorację stanowiły: tablica upamiętniająca najaktywniejszych żołnierzy AK w Regulicach oraz wystawa sladów z prezentacji wykonanych na konkurs Multimedialna opowieść o mojej miejscowości.
Serdecznie dziękujemy za trud włożony w przygotowanie!
2
Koło Wolontariatu!
W naszej szkole będzie działać Koło Wolontariatu. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami przyznawania punktów oraz niezbędnymi dokumentami.
Konkurs na dobry początek rozstrzygnięty!
Multimedialna opowieść o mojej miejscowości - z takim zadaniem zmierzyli się uczniowie naszej szkoły.
W kategorii dla klas 4-6:
pierwsze miejsce Zuzanna Wojtusiak,
drugie Milena Kwadrans i Martyna Popiel
nagrody również odebrali: Amelia Kuć, Lena Michalik, Maciej Michalik.
kategoria dla klas 7-8:
pierwsze miejsce Zuzanna Maria Knapik,
drugie Kinga Kadłuczka
nagrody również odebrali: Tymoteusz Berny, Adam Łukasik, Mikołaj Wojtusiak.
Dziękujemy za włożoną pracę! Powstały bardzo ciekawe prezentacje o Regulicach i Nieporazie.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
Zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023, które odbędzie się 1 września 2022r. Uroczystość rozpocznie się Mszą Św. o godz. 8.00. Po Mszy Św. o godz. 8.45 odbędzie się oficjalne przywitanie przez Dyrektora, a następnie spotkanie z wychowawcami w klasach.
Zapraszamy!
Pożegnanie absolwentów
24 czerwca 2022 r.– pierwszy raz od wybuchu pandemii mogliśmy wspólnie zakończyć rok szkolny akademią z udziałem całej społeczności szkolnej i rodziców.
Pan dyrektor pogratulował osiągnięć uczniom , zwłaszcza tym ze świadectwami z wyróżnieniem. Motywem przewodnim było podróżowanie, nawiązywała do niego dekoracja. Uczniowie z klasy ósmej zaprezentowali wesoły taniec belgijski, wspólnie śpiewali piosenki, nawet w języku suahili i zostali obsypani konfetti. Była też część poważna – ze łzą w oku podziękowali w mowie pożegnalnej wszystkim pracownikom szkoły. Uczniowie z klas siódmych pożegnali ich ciepło scenką z życia szkolnego, prezentacją zdjęć oraz wręczyli pamiątki-maskotki mające im przypominać dobre lata spędzone w naszej szkole.
Ósmoklasiści z niepokojem czekali na ogłoszenie wyników plebiscytu przeprowadzonego wśród młodszych koleżanek i kolegów. Przyznano m.in. tytuły: Super mózg, Super przyjaciel, Super model/modelka, Największy luzak, Mistrz ciętej riposty.
Zakończyliśmy spotkanie życzeniami udanej rekrutacji do szkól ponadpodstawowych i dobrego wypoczynku.
Wspomnień czar - garść informacji z czerwca 2022
Piknik Rodzinny
Z okazji Dnia Dziecka w piątek 3 czerwca 2022 r. dzieci z Regulic i Nieporazu uczestniczyły w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym na terenie rekreacyjnym przy szkole. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja-Szpila oraz Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.
Piknik rozpoczął się wręczeniem nagród za udział w konkursie na hymn Przedszkola Samorządowego „Dziecięca Akademia” i jego uroczystym wykonaniem. Potem nastąpił finał szkolnego konkursu „Regulice – moja Mała Ojczyzna”. W etapie pisemnym uczniowie rozwiązywali test o Regulicach. Pięć osób, które najlepiej poradziły sobie z zadaniami przeszło do etapu finałowego. W nim dzieci losowały zestawy pytań i odpowiadały na nie przez mikrofon. W jury zasiedli: pani Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja-Szpila, Kazimierz Kulczyk autor monografii o Regulicach i nauczycielka historii Barbara Góra. Zmagania o pierwsze miejsce były bardzo wyrównane. Ostatecznie Alicja Przybył zajęła pierwszą lokatę, na drugim miejscu uplasował się Mikołaj Wojtusiak a na trzecim Zuzanna Wojtusiak. Nagrody były atrakcyjne: bilety do Energylandii i na przejazdy Lokalną Koleją Drezynową. Następnie wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Moja Wesoła Rodzinka”. Po zakończeniu części oficjalnej nadszedł czas na część rozrywkową pikniku. Dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji na świeżym powietrzu. Były to między innymi: dmuchane zamki i zjeżdżalnie, popcorn i wata cukrowa, malowanie twarzy, pokaz wozu strażackiego oraz warsztaty z Policją.
Piknik Rodzinny został zorganizowany przez Sołectwo Regulice, OSP Regulice, Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Regulicach, Przedszkole Samorządowe "Dziecięca Akademia" w Regulicach, Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Regulicach, Radę Rodziców Przedszkola Samorządowego "Dziecięca Akademia" w Regulicach oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni.
Dziękujemy organizatorom i sponsorom za zorganizowanie wyśmienitej zabawy i ufundowanie bardzo atrakcyjnych nagród dla dzieci.
Zakończenie roku szkolnego 2021/22.
24.06.2022 zapraszamy na zakończenie roku szkolnego 2021/2022
Godz. 8.00 - Msza Święta
Godz.8.45 - uroczyste zakończenie roku szkolnego na hali sportowej
Spektakl "Szablą i sercem"
230 maja 2022 roku uczniowie klas VI-VIII poznali niezwykłe losy kapitana Józefa Patelskiego, dziedzica Kwaczały. Spektakl "Szablą i sercem" Teatru Ludowego z Okleśnej pokazał jego życie w sposób zapadający w pamięci., dbając o realia historyczne.